Chelsea – Manchester Utd maç tahmini

tarafından
60
Chelsea – Manchester Utd maç tahmini

2,5 Altı/Üstü Alt 1.45
Hafta içi Roma’ya 3-0 yenilen Chelsea’de menajer Conte’nin koltuğu iyice sallanmaya başladı. Bu maç onun için çok önemli. Sakatlığı geçtiği halde Roma maçında riske edilmeyen Kante’nin bu maça ilk 11 başlamasını bekliyorum. Bu durumda Chelsea tam kadro olur. Man Utd’da ise eksikler var. İbrahimovic ve Fellaini’nin sakatlıkları devam ediyor. Rojo, Carrick ve Pogba antrenmanlara başladı ama bu maçta 11 çıkabilirler mi bilemiyoruz. Mourinho’nun bu tip maçlarda savunmasına meşhur otobüsünü getirdiğini çok sık gördük. Deneyimli teknik adam bu tip maçlarda kazanmayı değil kaybetmemeyi hedefliyor. United, Stamford Brigde’de oynadığı son 15 maçını kazanamadı. Chelsea iyi değil ama United’lı oyuncuların burada kazanacak özgüvene sahip olduklarına inanmıyorum. Tercihim alt. Sürpriz tercihim 0.

Maç Sonucu 1 2.10
N’Golo Kante, Roma hezimetinde forma giyememişti. M.United maçında sahadaki yerini alıyor. Bu Chelsea için iyi, M.United için kötü haber. Fellaini’nin oynamayacağı kesin gibi. Pogba ve Carrick’in form durumlarına bakılırsa onlar da kadroda yer almayacaklar. Mourinho, Tottenham maçını kazanan 11’i sahaya sürebilir. Az gollü bir maç bekliyorum. United son 15 Chelsea deplasmanında sadece bir kez kazanmış! O maçta da Chelsea 9 kişiydi. Mourinho için hala eski takımına karşı duygusal taraf var mı bilmiyorum ama bu satırları yazarken geçmişteki Chelsea ve United’ı özlediğimi hissediyorum… Alt seçeneği güçlü olmakla beraber Chelsea, Roma hezimetini unutturup zirvede kalmak için kazanmaya çalışacaktır.

İlk Yarı Sonucu X 1.75
Hafta arasında Roma önünde kötü bir oyun ile sahadan boynu bükük ayrılan Chelsea için Manchester United önünde alınacak olası bir yenilgi homurtu seslerinin daha sert gelmesine sebep olacaktır. Conte bir değişim önerdi ve kısmen de başarılı oldu ancak devamlılık konusunda sıkıntıları aşikar. Değişen oyuncular sistemin de zaman zaman kötüye gitmesine sebep oluyor. Mou’nun takımı ise belki çok efektif değil ancak skor anlamında istediklerini elde ediyorlar. Son 38 maçında sadece 3 kez kaybeden bir M.United takımından bahsediyoruz ve bu sezon da puan olarak gayet iyi durumdalar. İki taktisyen teknik adam öncelikle rakipleri durdurmak isteyecektir. İlk yarı beraberliği bu anlamda öne çıkıyor.