Kayserispor – Atiker Konyaspor maç tahmini

Maç Sonucu X – 2.95
Rıza Hoca bizi şaşırtmayı sürdürüyor. Çok pozisyon veriliyor diye Malatya deplasmanında 4-5-1’e dönmüştü, F.Bahçe karşısında yine 4-4-2 oynadı. Kayseri önündeki sistemi kestiremesek de kolay teslim olmayacaklarını söyleyebiliriz. Konuk ekip, geçen hafta şanssız mağlubiyet yaşadı fakat neler yapabileceğini yine gösterdi. Konya, kesinlikle hafife alınmamalı. Kayseri ise hala kadrosunun hakkını vermiyor. Ertuğrul Sağlam da bunun farkına vardı, 11’e dokunuşlar yapıyor. Ev sahibi, hantal kalan bazı isimler sebebiyle gereken tempoya çıkamıyor. Taraflardan birinin kazanması zor görünüyor.
2,5 Altı/Üstü Üst – 1.85
Genelde savunmaya önem vermeleri ile bilinen Ertuğrul Sağlam ve Rıza Çalımbay’ın çalıştırdığı takımların arasında oynanan son 16 maçın 12’sinin Var ve 13’ünün 2.5 Üstü bitmesi ilginç. Kayserispor ve Konyaspor’un aldığı sonuçlar 2.5 Altı seçiminin favori olmasına yol açmış ama ben bu sefer de lige formda başlamış ekiplerin çok kısır bir maç oynamayacağını düşünüyorum. Konyaspor ligin en fazla isabetli şut atan ikinci takımı. Kayserispor ise geçen sezondan beri evinde oynadığı 22 resmi maçın 18’inde gol attı.
2,5 Altı/Üstü Üst – 1.85
Geçen yıl tribünlere daha fazla taraftar çekmeye başlamışlardı. Oyun olarak da geliştiler, karakterleri değişti. Kayserispor ülkenin ilk modern statlarından birine kavuşmuş olmasına rağmen bir türlü taraftar, takım, camia bütünleşmesini sağlayamadı. Bu şehir bunu aşmalı. Konya keza onların bir adım önünde. Kupa kazandılar, tribünleri doldurdular, geliştiler. Ama bir yere kadar. Şehir ekonomileri Anadolu’nun birçok iline göre önde olan bu iki takım fark yaratmalı. Ertuğrul Sağlam tüm mevkileri iyi işleyen takım yaratma işinde uzmandır. Bunu başarmak için eline iyi kadro aldı. Zamanla başarıyı bulacaktır. Rıza Çalımbay, teknik adamlık kariyerinde sanırım ilk kez bu sezon daha fazla skor peşinde. Savunma işi tamam ama gole koşun diyor. 2.5 üstünün kolay bulunacağı bir maç bekliyorum.