Kredi Kartı İle Paykasa Alımı

tarafından
146
Kredi Kartı İle Paykasa Alımı

İnternetten alışveriş yapmak ve bunun güvenli şekilde sonuçlanmasını beklemek oldukça zor bir işlemdir. Benim gibi internetten alışveriş yapmayı alışkanlık haline getiren kişiler için ise güvenlik sorgulanması gereken bir durumdur. İnternetten alışveriş yaparken kartımın tüm bilgilerini girmek zorunda olmak güvenlikle alakalı bir sorun olabileceğini aklıma getiriyor. Kartımı mail order işlemine kapatmak veya açmak ile uğraşmak ise banka ile iletişime geçmeyi gerektirdiğinden dolayı yorucu oluyor. Bunun için alternatif bir yol düşünürken Paykasa yöntemine denk geldim. Kredi kartı ile Paykasa alımı yapılması ve güvenlik garantisi verilmesi sistemi test etmem konusunda bana gerekli gerekçeleri verdi.

Paykasa Ne İşe Yarar?

Paykasa internetten alışveriş yapmak isteyen kişilerin kredi kartı detaylarını paylaşmak istemediğinde daha güvenli bir yol aramaları sonucunda ortaya çıkmıştır. Ben de aynı nedenden dolayı sistemi merak ettim. İnternet sitesi üzerinden işlem yapılabiliyor olunması oldukça güven verdi. Çünkü aracı site kullanan diğer siteler bilgileri paylaşmak zorunda olduklarından dolayı güven duyulmasını engellediler. Paykasa ise bunu yapmayan bir sistem olmasından dolayı beni oldukça etkiledi.

Paykasa almak için yapılması gereken işlem ise internet sitesi üzerinden adımları takip etmek oldu. İnternet sitesine girdim ve paykasa satın al sekmesine ulaştım. Paykasa en az 50 Euro, en fazla 1000 Euro yatırılabilmesi için kural belirlemiştir. 50 Euro olan seçeneği işaretlediğimde TL karşılığını yatırmam için hesaplama yapıldı. Ardından kredi kartım ile ödeme yaptım. Kredi kartı ödemem şifre ile onay vermem sonucunda gerçekleşti. Ödeme onayımdan sonra 16 haneli pin kodum geldi. Pin kodu artık alışverişte kullanılmak üzere hazır olduğundan dolayı bir Paykasa hesabım oldu.

Paykasa Nasıl Kullanılır?

Paykasa kullanmak isteyenler için kullanım alanı oldukça çoktur. İnternet üzerinden alışveriş yapılabilen ve oyun oynanabilen tüm alanlarda kullanabildim. Bunu yaparken ise diğer işlemlerde olduğu gibi ödeme sekmesine ilerledim. Ödeme sekmesinde kredi kartı bilgileri kısmına 16 haneli pin kodunu girdim. Telefonuma gelen ödeme işlemini onaylamam gerekti. Bu onay sistemi de Paykasa kullanmak için beni teşvik etti.

Çünkü benden habersiz ödeme yapılması söz konusu olmayacaktı. Onay için gereken şifreyi de girdikten sonra işlem tamamlandı. Bu kadar kolay ve güvenli olmasından dolayı daha da sevdiğim bir yol haline geleceğini düşünüyorum. İnternetten güvenli alışveriş yapmak isteyenler için önereceğim ve denenmesi halinde kolaylıkla devamının geleceği bir yoldur.