Kupondaki ” Sistem ” ne demektir?

“Sistem” kısaca tek kupon içindeki maçlardan karışık şekillerde küçük küçük kuponlar yapmaktır. Bu kuponlar normal kupon bedeli gibi işlem görür. Sistem kuponu yapmaktaki amaç, tahminlerinize yanılma payı bırakarak, yapılan küçük kuponların bazılarıyla kazanma şansınızı artırmaktır. Sistem oynadığınızda, oynadığınız maç sayısı ve seçtiğiniz sistem dahilinde, kuponunuzda birden fazla kolon oluşturulur. Üretilen kolonların içinden doğru tahmin edilmiş olanlar ikramiye kazanır.

SİSTEM kuponlarında her bir kolonun bedeli 1 TL’dir.

ÖRNEĞİN: Kuponunuza 5 maç eklediğinizi varsayalım. Bu 5 maçı 4’lü veya 3’lü şekilde dizmek istediğinizde (MBS değerine göre değişebileceğini unutmayın), SİSTEM bölümünden; doğru tahmin sayınıza göre kombinasyon sayısını belirlemelisiniz. 4 doğru tahmin olursa kazanmak için Sistem 4, 3 doğru tahmin olursa kazanmak için Sistem 3 işaretlenmelidir. Bu durumda 15 farklı kolon oluşur (10 tane 3’lü maç kuponu, 5 tane 4’lü maç kuponu) ve 10 tane 3’lü ve 5 tane 4’lü maçlardan oluşan kuponların miktarları toplamı, kupon bedelini oluşturur: 10+5=15 TL etmiş olur.

Sadece 3 karşılaşma doğru tahmin edilse dahi kazanç sağlanır.

Kupon Bedeli (15 TL) = Üretilen Kolon Sayısı (15) x Kolon Bedeli (1 TL)’dir.

15 kolonlu bir SİSTEM kuponu için toplam kupon bedeli, 15 TL olur.

KUPONDAN ELDEN EDİLEN KAZANÇ

Sistem kuponlarında kazanç hesaplaması, kazanan (doğru tahmin edilen) kombinasyonların kazançlarının toplanmasıyla yapılır. Şayet misli seçilerek kazanç artırılmak istenmiş ise kombinasyonlar toplamıyla ortaya çıkan kazanç, seçilen misli ile çarpılır.

ÖRNEĞİN: Minimum Bahis Sayısı 2 olan (MBS2) ; A (1,50) , B (2,00) ve C (2,50) maçlarından oluşan 3 maçlık bir kupon için sistem 2 seçili olduğunu varsayalım.

Bu 3 müsabaka da doğru tahminle sonuçlanırsa, ikişer maçtan oluşan 3 kolondan da kazanç elde edilecektir.

A * B ( 1,50 * 2,00 ) = 3 TL

A * C (1,50 * 2,50) = 3,75 TL

B * C (2,00 * 2,50) = 5 TL

Oluşan kolonların kazançları toplamı 11,75 TL’dir. Bu da kupondan elde edilecek kazançtır. Misli 2 seçilmiş olsaydı kazanç da misli ile çarpılarak 23,50 TL oluşacaktır.

SİSTEM KUPONLARININ GÖSTERİMİ

Kuponunuzu oynadıktan sonra Kuponlarım > Kupon Detay > Sistem penceresinden kombinasyonlarınıza ulaşabilirsiniz.

Sırasıyla, 3 maçlı 10 kuponun bulunduğu kombinasyolar listelenir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir